Tidtabell och Prislista

Kumla - Örebro - Stockholm

Följande tidtabell gäller från och med 2020-01-01 to.m 2020-01-30

Tur     1001 1005 1007 1009
      Må-Lö Fr-Lö
Lindesberg   - - - 07:50A
Nora, stn     - - - 08:20A
Kumla Resecentrum     07:15 - 09:00 -
Adolfsberg, Korskyrkans busshpl   07:30 - 09:15 -
Västhaga Circle K     07:45 - 09:25 -
Örebro Resecentrum     08:00 - 09:35 09:00
Götlunda, Fårtallen vid värdshuset 08:25A - 10:00A 09:25A
Arboga, Circle K Bensingatan   08:40A - 10:15A 09:40A
Hallstahammar, Eriksbergs tpl, Hallsta krog 09:05A - 10:40A 10:05A
Sthlm, Cityterminalen     10:30 - 12:05 11:30

A = Måste bokas minst 2 timmar innan avgång.

 

Stockholm - Örebro - Kumla-

Följande tidtabell gäller från och med 2020-01-07 tills vidare

Tur       1004 1006
        Må-Sö
Sthlm, Cityterminalen       16:00 18:00
Hallstahammar, Eriksbergs tpl, Hallsta krog   17:20A 19:30
Arboga, Circle K Bensingatan     - 19:45
Götlunda, Fårtallen vid värdshuset   - 19:55
Örebro Resecentrum       19:30 20:30
Västhaga Circle K       - 20:40
Adolfsberg, Korskyrkans busshpl     - 20:50
Kumla Resecentrum       - 21:05
Nora, stn       18:50 -
Lindesberg, resecentrum     18:20 -

A = Måste bokas minst 2 timmar innan avgång.

 

 

 

Prislista

Fr.o.m 10/6 är våra bussar kontantfria


Boka och betala direkt via internet

Tur & retur samma dag 210:-
Enkel resa 140:-


Boka via telefon, betala på bussen med Swish eller kort

Tur & retur samma dag 250:-
Enkel resa 180:-